trende

TYT Sınavı

TYT Sınavı

TYT sınavı (Temel Yeterlilik Testi) ÖSYM tarafından ilk defa 2017-2018 eğitim öğretim yılında yapıldı. İki yıllık bölümler okumak isteyenler bu sınava girmeleri yeterli olacaktır. TYT sınavına girmeden aşağıdaki bilgiler bölümden sınava dair bütün bilgileri okumanızı tavsiye ederiz.

TYT sınavı ile ilgili merak edilenler
TYT sınavı neden önemli ?

2 yıllık veya 4 yıllık bir üniversiteye yerleşebilmek için TYT sınavına girmeniz zorunludur. TYT sınavı ile 2 yıllık bölüm tercih edebilirken, 4 Yıllık bölümlere yerleşebilmek için AYT (Alan Yeterlilik Testi) sınavının ilk adımını oluşturur.

TYT sınavının amacı nedir ?

Tyt sınavının amacı öğrencilerin mantıksal düşünme, akıl yürütme, değerlendirme ve düşünme temelli problem çözme becerilerini ölçmektir. Bu yüzden bu sınavda yoruma dayalı çok fazla soru çıkmaktadır.

2023 TYT sınavı ne zaman?

2022-2023 eğitim yılı TYT sınavı 17 Haziran 2023 Cumartesi günü yapılacaktır.

TYT sınavı kaç dakika sürüyor

TYT sınavı 165 dakika süren bir sınavdır.

TYT sınavı kaç soru sorulmaktadır? TYT Soru dağılımı nasıl?

Tyt sınavında 120 soru sorulmaktadır. Soru dağılımları şu şekilde oluşmaktadır.
* 40 Temel Matematik
* 40 Temel Türkçe
* 7 Fizik
* 7 Kimya
* 6 Biyoloji
* 5 Tarih
* 5 Coğrafya
* 5 Felsefe
* 5 Din Kültürü

TYT sınavında matematik neden önemlidir?

120 sorudan Tyt sınavında, 40 Matematik sorusu sorulmaktadır. Yani matematik testi tyt sınavında %33 ağırlığa sahiptir. Bu da demek oluyor ki, türkçe dersi hariç diğer derslere göre ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. İşte bu yüzden tyt matematik özel ders, özel ders alanı içinde en önemli olan branştır. Tyt matematik özel ders almak istiyorsanız, sitemiz üzerindeki özel ders sayfasını takip edebilir, özel ders hakkındaki tüm bilgilere açık bir şekilde ulaşabilirsiniz.

TYT Matematik Özel Ders

Tyt matematik soruları son yıllarda daha seçici ve daha zor hale gelmiştir. Yani herkesin söylediği yeni nesil sorular sınava hakim olmaya başladı. Fakat yeni nesil soruları anlayabilmek için, tyt matematik konularının ne olduğunu eski nesil soru kalıplarıyla ilk başta daha kolay anlayabilir, sonraki süreçte bu kalıpları yeni nesil sorularda nasıl yorumlandığı matematik özel ders programlarımızda sizlere anlatmaya devam ediyoruz. Tyt matematik özel ders hakkında merak ettiğiniz soruları isterseniz aşağıdaki formdan sorabilir, isterseniz sitemiz üzerinde bulunan Tyt matematik özel ders sayfamızı takip ederek, matematik özel ders fiyatları, işlenecek ders konuları ile seansları, dersler online olarak nasıl işlenir gibi bilgileri öğrenebilirsiniz.

TYT Matematik Özel Ders
Erken Kayıt Kampanyalarımızı Kaçırmayın!!!
Eğitim öğretim yılı başlamadan indirimli matematik özel ders fiyatlarımızdan faydalanın.
Whatsapp
Yücel Pala
Yücel Pala
Merhabalar.
Online ders hakkında size nasıl bilgi verebilirim?