trende

5. Sınıf Matematik Özel Ders

5. Sınıf Matematik Özel Ders

İlkokul serüveni artık bitti. Sizleri dört yıllık yeni bir ortaokul serüveni bekliyor. Bunun beşinci sınıf. 5. sınıfta matematik neden önemli, 5. sınıfta alacağınız temel matematik eğitimi sizi nereye taşıyacak, gelecekte nelerle karşı karşıya kalacaksınız bunlara kısmen de olsa cevap vermeye çalışalım ayrıca 5. sınıf matematik özel ders neden önem arz edecek hep birlikte bakalım.

Liselere giriş sınavında 5. sınıf matematik konuları ne işe yarayacak, 5. sınıf matematik LGS de çıkmıyor ki der gibi olmaya başlamış olmalısınız. Fakat unutmayalım ki güzellikler ayrıntıda saklıdır. Hadi incelemeye başlayalım bu ayrıntı nelermiş.

5. sınıf matematik te doğal sayılarda işlemler konusu vardır ki çok çok önemlidir. Doğal sayılarda ki işlemler mantığımızı ve pratiğimizi iyi işlemeden 6. sınıfta ki doğal sayılar işlemler konusunda sıkıntı yaşamaya başlarız bu da bizi 7. sınıf matematik konularından biri olan tam sayılarda işlemler konusunda sıkıntıya sokacaktır. Az önce 5. sınıf matematik neden önemli ne alaka demiştiniz. Bir bakmışsınız ki 5. sınıfta temel seviyede olan doğal sayılar konusu sizi LGS de sıkıntıya sokmuş. Devam edelim mi biraz daha. Bence edelim.

Doğal sayılardan sonra görülen konu kesirler ve ondalık gösterimler. Eee hocam bu ne ki ne olacak. 5. sınıf matematik kesirler ve ondalık gösterimler temelini alamayan bir öğrenci 6. sınıfta göreceği kesirlerle işlem ve oran konusunu anlayabilir mi? Cevabını siz kendiniz verin. Sonra 7. sınıfa geçmişsiniz rasyonel sayılarda işlemler konusu çıkmış karşınıza. Siz veya çocuklarınız 5 ve 6. sınıfta kesirleri anlayamadı ki 7. sınıfta göreceği rasyonel sayılarda işlemler çözebilsin. Bir bakmışsın 8. sınıfta her yerde karşısına çıkmış. Ve yine hüsran yine aynı sonuç başarısızlık.

O zaman;

5. sınıfta iyi bir matematik eğitimi (nitelikli eğitim) alamayan bir öğrenci 8. sınıfta bulunduğunuz yerine en pahalı dershanelerine, etüd merkezlerine, özel okullarına gitse fayda sağlayabilir mi?

Bence zor neden mi?

Daha işlem pratiğini iyi sağlayamamış öğrenciyi bir anda yarış atı gibi bilgi yüklemesi ile sınava almaya çalışıyoruz. Doğal sayı, tam sayı arasındaki farkı anlayamamışken birden tamsayılarda işlemler şöyle böyle yapılacak, yok rasyonel sayılarda şöyle kısa yolu vs gibi gereksiz heveslerle konuyu anlatmaya çalışıyoruz. Ama olmaz temelden işlem pratiği yok öğrencinin.

MatematikSever.com olarak diyoruz ki bu saydığım sebeplerden dolayı geç kalmadan çocuğunuza en azından matematik temeli olsun, işlem pratiği kazansın, hem ileride LGS ye gireceği zaman bu gibi sorunlarla uğraşmasın, hem de okul yazılı sınavlarında hazırlıklı olsun diye matematik özel ders almanız için doğru bir adreste olduğunuzu söyleyebilirim.

Sizlere klişe olanları söylemiyorum, eğitimin bir bütün olması gerektiğini anlatmaya çalışıyorum. Eğer ki 5. sınıf matematik özel ders fiyatları yada daha detaylı bilgi almak istiyorsanız sitemiz sol altında bulunan whatsapp hattından ulaşabilirsiniz. Derslerimiz tamamen online olarak işlenecek, haftada bir saat öğrencimiz için yeterli olacaktır, MEB temelli kaynaklar baz alınacak, ödevlerle zenginleştirerek inşallah çocuğunuz için geleceği inşa etmeye çalışacağız.

Matematik özel ders konu anlatımı yapıldıktan sonra konu anlatımı ve soru çözümleri sizlerle paylaşılacaktır.

5. Sınıf Matematik Özel Ders Konuları

 • Doğal Sayılar
 • Doğal Sayılarla İşlemler
 • Kesirler
 • Kesirlerle İşlemler
 • Ondalık Gösterim
 • Yüzdeler
 • Temel Geometrik Kavramlar ve Çizimler
 • Üçgen ve Dörtgenler
 • Veri Toplama ve Değerlendirme
 • Uzunluk ve Zaman Ölçme
 • Alan Ölçme
 • Geometrik Cisimler
Whatsapp
Yücel Pala
Yücel Pala
Merhabalar.
Online ders hakkında size nasıl bilgi verebilirim?