trende

Hakkımda

Anasayfa » Hakkımda
Yücel Hoca Kimdir?

Yücel Hoca Manisa’da 29 Ekim 1987 günü doğmuş, şuan evli bir çocuk sahibi, Selanik göçmeni bir ailenin çocuğudur. Evimiz okula çok yakın olduğundan küçük yaşlarda okul bahçesine gider, okul giriş kapısında öylece beklermişim. Bir gün bunu fark eden okul müdürü, beni almaya gelen annem ile konuşur bu çocuğu yeni kayıt döneminde okula başlatacağım der ve beş yaşında ilkokula kaydım yapılır. Okul hayatına küçük yaşta başlamamın tek dezavantajı eğitim hayatım boyunca akranlarımdan hep küçük yaşta olmamdı. Bunun dışında hiç bir zararı olmamıştır. Eğitim hayatımda matematik neden merkezimde oldu? 6. sınıfta ilgim fazlasıyla başladı. Çünkü o anlamsız gelen harfler, sayı grupları, bilinmeyen ifadeler, denklemleri anlamaya başladım. Ve o saatten sonra matematik benim eğitim yaşantımda hep ayrı bir yerde olmuştur.

Eğitim Bilgileri
  • Lise – Manisa Fatih Anadolu Lisesi
  • Üniversite – Ege Üniversitesi / Bilgisayar Bilimleri Ağırlık Matematik
  • Üniversite – Hacettepe / Bilgisayar Mühendisliği
  • Üniversite – Anadolu Üniversitesi / Web Tasarım ve Kodlama
  • Yüksek Lisans / Akdeniz Üniversitesi / Uzay Bilimleri Akademisi (Şehir değişikliği ve yeni girişimlerden dolayı yarıda kalmıştır.)
Eğitim Hayatı
Neleri Başardım? Neleri Yapamadım!
Dolu dizgin bir eğitim hayatı. Başarı tesadüf değildir.
Lise Hayatı

2000 yılında kazandığım Fatih Anadolu Lisesi, o dönemlerde Manisa’da Liselere Giriş Sınavı ile öğrenci alımı yapan, yabancı dil eğitimi veren iki Anadolu lisesinden başaralı olanı idi. Lütfen şunu düşünmeyin. Her yerde anadolu lisesi var. Haklısınız! Fakat eski eğitim sisteminde benim girdiğim okul ve diğerlerine girebilmek için gerçekten çok iyi bir başarı sıralamanız olması gerekiyordu.

Ege Üniversitesi Matematik Bölümü

2004 yılında bir matematik sorusu iptal edilen ÖSS de 44 doğru 0 yanlış ile ilk 20 binde bu bölüme yerleştim. Buraya dikkatinizi vermenizi istiyorum. Sizi kimlerin eğiteceğini iyi tanıyın. Gerçek şu ki; matematik, fizik gibi bölümlerin şuan ki üniversite yerleştirme puanları yerlerde diyebileceğimiz vaziyette. Eğitiminizi almadan önce hocanıza ne zaman mezun oldunuz, başarı sıralamanız nedir diye sormayı unutmayın. Görüyoruz ki çoğu öğretmen kendi yapamadıklarını sizden istemeye çalışıyorlar. Buna çok dikkat edin.

Hacettepe Bilgisayar Mühendisliği

2022 YKS yerleştirme verilerine göre, bu bölüme son giren öğrencinin başarı sıralaması ortalama 3200. Sanırım daha fazla bir şey anlatmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Buradan aldığım eğitimle yazılım geliştirmeye devam ediyorum hem de matematik alanında sizlere eğitim vermeye devam etmekteyim.

Yüksek Lisans – Akdeniz Üniversitesi Uzay Bilimleri Akademisi

Bu programa başvuran yaklaşık 100 kişi arasından, alınacak 4 öğrenciden 2. olarak bu eğitim hayatıma başladım. Fakat evlilik ve sonrasında eşimin iş hayatı için Ankara’ya geldiğimiz için, yüksek lisans bu saatten sonra yarıda kaldı ve kaydımı sildirmek zorunda kaldım. Burayı bitirememenin her ne kadar burukluğunu hissetsem de, hayatta yeni serüvenlere yelken açtık.

Yukarıda açıklamalarda da anlattığım gibi, nerden geldim, nereye evrildim, neler yaptım kısa kısa bilgilendirmek yapmak istedim. Tekrar ediyorum; bu yazıyı okuyan siz veya çocuklarınıza eğitimi kimin verdiğini dikkat edin. geçmişini bilin. Sizlere hayal yerine gerçekleri vermelerini isteyin. Yapamadıklarını sizlerin üzerinizde veya çocuklarınızın üzerinde denemelerine imkan vermeyin.

Dersleri nasıl veririm?

Bu sorunun yanıtını, özel dersler alanı kategorisinden seçerek, detaylı bilgilere ve özel ders fiyatları hakkındaki bilgilere erişebilirsiniz.

Whatsapp
Yücel Pala
Yücel Pala
Merhabalar.
Online ders hakkında size nasıl bilgi verebilirim?